Miło nam poinformować, że rozpoczynamy współpracę z Polską Akademią Nauk w Warszawie, z Necki Institute oraz Uniwersytetem SWPS w nowym projekcie badawczym nt skuteczności psychoterapii w leczeniu prokrastynacji.
Prokrastynacja może być bardzo dokuczliwa szczególnie, że jej częste skutki to: obniżony nastrój, pogorszenie motywacji, zaniedbanie wykonywania obowiązków, zadań i ustalonych celów. Prokrastynacja może prowadzić do obniżenia samooceny i pogłębiać brak wiary we własne możliwości!!
Psychoterapia poznawczo-behawioralna, jako metoda evidence-based (czyli metoda oparta na dowodach naukowych) proponuje skuteczne udowodnione naukowo metody leczenia wielu zaburzeń i dolegliwości. Dlatego dzięki współpracy z Polską Akademią Nauk w Warszawie, Nęcki Institute oraz Uniwersytetem SWPS bierzemy udział w prowadzeniu badań nad skutecznością protokołów leczenia tym razem prokrastynacji. Dzięki badaniom, uzyskamy odpowiedź, która forma leczenia jest najbardziej skuteczna w pomocy osobom z tą trudnością.