Konsultacje psychologiczne i psychoterapia online
Pomoc psychologiczna i psychoterapia dla osób dorosłych.
Pierwsza wizyta
Przed pierwszą wizytą u psychologa niekiedy pojawiają się obawy dotyczące tego, jak będzie wyglądało takie spotkanie. Mogą pojawić się pytania typu: „Czy psycholog jest mi potrzebny?” „Jak będzie wyglądała wizyta?” „Czy to mi pomoże?” „Czy wystarczy jedna wizyta, czy potrzeba więcej?” Tego typu obawy są naturalne, dlatego w tym miejscu zostaną przedstawione informacje na temat tego jak może wyglądać pierwsza wizyta w gabinecie.
Istotne jest indywidualne podejście do każdego, dlatego też pojedyncze konsultacje mogą się od siebie różnić. Na pierwszych wizytach ustalamy jaka forma pomocy będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.Omówimy Twoje oczekiwania oraz bieżące trudności z jakimi przychodzisz. Mogą one dotyczyć bardzo różnych sfer. Przykładowo możesz w obecnym momencie życia przeżywać wiele trudnych dla Ciebie emocji, może przeżywasz kryzys lub utraciłeś kogoś lub coś ważnego dla Ciebie. Możesz czuć się zagubiony lub niepewny, potrzebować wsparcia i zrozumienia w trudnej dla Ciebie sytuacji zarówno prywatnej jak i zawodowej. Być może przeżywasz trudności w relacji, czy cierpisz z powodu stresu, napięcia, niepokoju, lęku czy innych nagromadzonych emocji. Może przychodzisz zupełnie z innym problemem i odczuwasz niepewność do kogo się skierować.
Na pierwszych wizytach spróbujemy ustalić jakie są Twoje oczekiwania i potrzeby, sformułujemy wstępne cele i poszczególne kroki dalszych działań, w celu uzyskania wsparcia i odpowiedniej dla Ciebie pomocy.
Poza omówieniem tematów z jakimi przychodzisz taka wizyta może mieć również charakter psychoedukacyjny i informacyjny. Możesz otrzymać m.in. informację na temat stosowanych technik i metod terapeutycznych, zachowania tajemnicy zawodowej psychologa oraz pełnej poufności Twoich informacji. Ustalany jest także obustronny kontrakt terapeutyczny obejmujący m.in. zasady spotkań i cele, które chciałbyś zrealizować. Kiedy pojawiają się jakiekolwiek obawy, wątpliwości i pytania, możesz je zadać w trakcie wizyty. W ten sposób uzyskasz kompleksową pomoc i wyjaśnisz ewentualne wątpliwości.
Kilka zdań na temat psychoterapii…
Psychoterapia jest leczeniem biologicznym mózgu. Opiera się m.in. na procesie terapeutycznym i relacji terapeutycznej. Skutkuje możliwymi do zbadania zmianami w układzie neuronalnym. Pomaga w lepszym poznaniu i rozumieniu siebie, własnych procesów emocjonalnych, myślowych oraz zachowań. Uczy umiejętności kontaktu w relacji ze sobą i z innymi oraz radzenia sobie z myślami oraz emocjami np. z lękiem czy złością. Pomaga przepracować trudne przeżycia i zyskać równowagę psychiczną. Psychoterapia może zawierać zarówno techniki werbalne, jak i niewerbalne. Psychoterapia może być krótkoterminowa jak i długoterminowa, a czas trwania psychoterapii jest różny w zależności od nurtu terapeutycznego jak i ustalonego celu terapeutycznego. Więcej na temat metod mojej pracy przeczytasz tutaj.
Zapraszamy do konsultacji celem doboru odpowiedniej dla siebie metody terapeutycznej i samorozwoju.
