INSTAGRAM

Konsultacje psychologiczne i psychoterapia online

Pomoc psychologiczna i psychoterapia dla osób dorosłych.

Pierwsza wizyta
Przed pierwszą wizytą u psychologa niekiedy pojawiają się obawy dotyczące tego, jak będzie wyglądało takie spotkanie. Mogą pojawić się pytania typu: „Czy psycholog jest mi potrzebny?” „Jak będzie wyglądała wizyta?” „Czy to mi pomoże?”  „Czy wystarczy jedna wizyta, czy potrzeba więcej?” Tego typu obawy są naturalne, dlatego w tym miejscu zostaną przedstawione informacje na temat tego jak może wyglądać pierwsza wizyta w gabinecie.

Istotne jest indywidualne podejście do każdego, dlatego też pojedyncze konsultacje mogą się od siebie różnić. Na pierwszych wizytach ustalamy jaka forma pomocy będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.Omówimy Twoje oczekiwania oraz bieżące trudności z jakimi przychodzisz. Mogą one dotyczyć bardzo różnych sfer. Przykładowo możesz w obecnym momencie życia przeżywać wiele trudnych dla Ciebie emocji, może przeżywasz kryzys lub utraciłeś kogoś lub coś ważnego dla Ciebie. Możesz czuć się zagubiony lub niepewny, potrzebować wsparcia i zrozumienia w trudnej dla Ciebie sytuacji zarówno prywatnej jak i zawodowej. Być może przeżywasz trudności w relacji, czy cierpisz z powodu stresu, napięcia, niepokoju, lęku czy innych nagromadzonych emocji. Może przychodzisz zupełnie z innym problemem i odczuwasz niepewność do kogo się skierować.

Na pierwszych wizytach spróbujemy ustalić  jakie są Twoje oczekiwania i potrzeby, sformułujemy wstępne cele i poszczególne kroki dalszych działań, w celu uzyskania wsparcia i odpowiedniej dla Ciebie pomocy.

Poza omówieniem tematów z jakimi przychodzisz taka wizyta może mieć również charakter psychoedukacyjny i informacyjny. Możesz otrzymać m.in. informację na temat stosowanych technik i metod terapeutycznych, zachowania tajemnicy zawodowej psychologa oraz pełnej poufności Twoich informacji. Ustalany jest także obustronny kontrakt terapeutyczny obejmujący m.in. zasady spotkań i cele, które chciałbyś zrealizować. Kiedy pojawiają się jakiekolwiek obawy, wątpliwości i pytania, możesz je zadać w trakcie wizyty. W ten sposób uzyskasz kompleksową pomoc i wyjaśnisz ewentualne wątpliwości.

Kilka zdań na temat psychoterapii…

Psychoterapia jest leczeniem biologicznym mózgu. Opiera się m.in. na procesie terapeutycznym i relacji terapeutycznej. Skutkuje możliwymi do zbadania zmianami w układzie neuronalnym. Pomaga w lepszym poznaniu i rozumieniu siebie, własnych procesów emocjonalnych, myślowych oraz zachowań. Uczy umiejętności kontaktu w relacji ze sobą i z innymi oraz radzenia sobie z myślami oraz emocjami np. z lękiem czy złością. Pomaga przepracować trudne przeżycia i zyskać równowagę psychiczną. Psychoterapia może zawierać zarówno techniki werbalne, jak i niewerbalne. Psychoterapia może być krótkoterminowa jak i długoterminowa, a czas trwania psychoterapii jest różny w zależności od nurtu terapeutycznego jak i ustalonego celu terapeutycznego. Więcej na temat metod mojej pracy przeczytasz tutaj.

Zapraszamy do konsultacji celem doboru odpowiedniej dla siebie metody terapeutycznej i samorozwoju.

  Umów się na konsultację lub zadaj pytanie

  FORMULARZ KONTAKTOWY


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania/wiadomości poprzez Formularz Kontaktowy. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest...Zobacz całą treść


  1. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych jest Symfonia – Centrum Terapii i Rozwoju Kornelia Jagodzińska z siedzibą ul. Bóżnicza 15/6, 61-751 Poznań NIP 7822861111
  2. Przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych następuje w celach obsługi Państwa zapytania/wiadomości.
  3. Wszelkie pytania odnośnie przetwarzania przez nas danych, czy praw jakie Pani/Panu w związku z tym przysługują, proszę o przesłanie maila na adres kontakt.rejestracja@gmail.com
  4. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na podstawie umowy o świadczenia usługi (t.j. art. 6 lit. ust. 1 lit. b) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. dalej: „RODO”).
  5. Dane będą przekazane wyłącznie do podmiotów świadczących na naszą rzecz usługi wsparcia w tym usługi księgowe, kadrowe oraz IT przy czym takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umów zawartych z nami i wyłącznie zgodnie z poleceniami Administratora. Poza wymienionymi podmiotami Pani/Pana dane mogą zostać udostępnione wyłącznie na żądanie podmiotów upoważnionych do tego na podstawie przepisów prawa.
  6. Pani/Pana dane osobowe będą wykorzystywane przez nas do czasu rozwiązania umowy lub przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  7. Ma Pani/Pan prawo żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania.
  8. Ma Pani/Pan prawo do zgłoszenia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych.
  9. W celu realizacji jednego ze swoich praw prosimy o kontakt z nami korzystając z podanego wyżej adresu mailowego.
  10. Komunikacja elektroniczna między sprzętem Uczestnika, a Administratorem podczas gromadzenia danych osobowych jest zaszyfrowana (SSL). Bazy danych zabezpieczone są przed nieuprawnionym dostępem do nich przez osoby trzecie.
  11. Przekazanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody w zakresie kontaktu przez Formularz Kontaktowy jest dobrowolne.

  X

   Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi warsztatami i wydarzeniami zapisz się do newslettera
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych, w tym przesyłania informacji handlowych (newsletter). Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest...Zobacz całą treść


   1. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych jest Symfonia – Centrum Terapii i Rozwoju Kornelia Jagodzińska z siedzibą ul. Bóżnicza 15/6, 61-751 Poznań NIP 7822861111
   2. Przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych następuje w celach marketingowych Administratora, w tym przesyłania informacji handlowych (newsletter). Dążymy do ciągłego ulepszania naszych usług, dlatego chcemy dostarczać tylko interesujące Panią/Pana i spersonalizowane informacje i aby to osiągnąć będziemy korzystać z profilowania.
   3. Wszelkie pytania odnośnie przetwarzania przez nas danych, czy praw jakie Pani/Panu w związku z tym przysługują, proszę o przesłanie maila na adres biuro@symfoniacentrum.pl
   4. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na podstawie umowy o świadczenia usługi (t.j. art. 6 lit. ust. 1 lit. b) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. dalej: „RODO”).
   5. W przypadku profilowania podstawą przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) – jakim jest najlepsze dopasowanie przesyłanych informacji do Pani/Pana potrzeb i zainteresowań.
   6. Dane będą przekazane wyłącznie do podmiotów świadczących na naszą rzecz usługi wsparcia w tym usługi księgowe, kadrowe oraz IT przy czym takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umów zawartych z nami i wyłącznie zgodnie z poleceniami Administratora. Poza wymienionymi podmiotami Pani/Pana dane mogą zostać udostępnione wyłącznie na żądanie podmiotów upoważnionych do tego na podstawie przepisów prawa.
   7. Pani/Pana dane osobowe będą wykorzystywane przez nas do czasu rozwiązania umowy lub przedawnienia ewentualnych roszczeń.
   8. Ma Pani/Pan prawo żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania.
   9. Ma Pani/Pan prawo do zgłoszenia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych.
   10. W celu realizacji jednego ze swoich praw prosimy o kontakt z nami korzystając z podanego wyżej adresu mailowego.
   11. Komunikacja elektroniczna między sprzętem Uczestnika, a Administratorem podczas gromadzenia danych osobowych jest zaszyfrowana (SSL). Bazy danych zabezpieczone są przed nieuprawnionym dostępem do nich przez osoby trzecie.
   12. Przekazanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody w zakresie udziału w usłudze Newsletter jest dobrowolne.