INSTAGRAM

Arteterapia

Arteterapia jest dziedziną należącą do obszaru psychoterapii oraz rozwoju osobistego. Integruje ze sobą różne podejścia psychoterapeutyczne i opiera się na relacji oraz procesie terapeutycznym, w którym dodatkowym, istotnym elementem jest dzieło oraz proces twórczy.

Proces twórczy i dzieło oraz skojarzenia płynące z jego interpretacji, jak również stany emocjonalne pojawiające się podczas tworzenia czy odbioru dzieła, mają wymiar symboliczny. Jest to pomocne w uświadomieniu sobie pewnych procesów psychicznych, emocji oraz w przepracowaniu trudności i odkryciu swoich możliwości rozwoju. Poprzez proces twórczy możliwe jest głębsze poznanie swojego „ja”, swoich potrzeb i emocji, jak również skuteczne trenowanie nowych strategii zachowania. Arteterapia wspomaga  ekspresję emocji, które są trudne do wyrażenia w inny sposób oraz stwarza możliwości pracy na wielu różnych obszarach, na przykład nad poczuciem własnej wartości, nad uważnością w kierunku potrzeb, jak również nad stawianiem granic i asertywnością. Świadomość własnego ciała, nad którą w szczególności pracuje się w choreoterapii oraz na zajęciach z dramy, rozwija umiejętność samoobserwacji, a także regulacji emocji, co jest kluczowe zarówno w radzeniu sobie ze stresem, lękiem, jak i w pracy nad objawami psychosomatycznymi, pewnością siebie czy relacjami interpersonalnymi.

Kto może skorzystać z arteterapii?

Arteterapię stosuje się z powodzeniem u osób w każdym wieku zarówno w przypadku chorób somatycznych, jak również w przypadku nerwic, depresji, zaburzeń osobowości, zaburzeń psychosomatycznych etc.

Arteterapia cieszy się coraz większym powodzeniem także w przypadku osób zdrowych, które chciałyby skutecznie popracować w obszarze samorozwoju oraz zadbać o profilaktykę zdrowia psychicznego.

Do arteterapii zaliczyć możemy m.in.

Niektóre obszary pracy arteterapeutycznej:

 • poczucie własnej wartości i samoakceptacja
 • radzenie sobie ze stresem, wstydem, lękiem
 • wgląd we własne stany emocjonalne i procesy psychiczne
 • praca w obszarze regulacji emocji
 • zyskanie większej swobody i pewności siebie
 • budowanie wglądu we własne procesy psychiczne
 • przepracowanie trudnych przeżyć
 • rozwijanie kreatywności
 • poprawa koordynacji i koncentracji uwagi
 • kształtowanie asertywności
 • budowanie relacji interpersonalnych, praca nad efektywną komunikacją w systemie np. zawodowym czy rodzinnym

Arteterapia odbywa się zarówno indywidualnie, jak i grupowo. W uczestniczeniu w zajęciach nie są wymagane żadne umiejętności artystyczne.

Informacje na temat bieżących warsztatów i szkoleń znajdują się w zakładce aktualności. Istnieje również możliwość ustalenia indywidualnego terminu zajęć.

Zapraszamy do konsultacji celem doboru odpowiedniej dla siebie metody terapeutycznej i samorozwoju.

  Umów się na konsultację lub zadaj pytanie

  FORMULARZ KONTAKTOWY


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania/wiadomości poprzez Formularz Kontaktowy. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest...Zobacz całą treść


  1. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych jest Symfonia – Centrum Terapii i Rozwoju Kornelia Jagodzińska z siedzibą ul. Bóżnicza 15/6, 61-751 Poznań NIP 7822861111
  2. Przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych następuje w celach obsługi Państwa zapytania/wiadomości.
  3. Wszelkie pytania odnośnie przetwarzania przez nas danych, czy praw jakie Pani/Panu w związku z tym przysługują, proszę o przesłanie maila na adres kontakt.rejestracja@gmail.com
  4. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na podstawie umowy o świadczenia usługi (t.j. art. 6 lit. ust. 1 lit. b) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. dalej: „RODO”).
  5. Dane będą przekazane wyłącznie do podmiotów świadczących na naszą rzecz usługi wsparcia w tym usługi księgowe, kadrowe oraz IT przy czym takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umów zawartych z nami i wyłącznie zgodnie z poleceniami Administratora. Poza wymienionymi podmiotami Pani/Pana dane mogą zostać udostępnione wyłącznie na żądanie podmiotów upoważnionych do tego na podstawie przepisów prawa.
  6. Pani/Pana dane osobowe będą wykorzystywane przez nas do czasu rozwiązania umowy lub przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  7. Ma Pani/Pan prawo żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania.
  8. Ma Pani/Pan prawo do zgłoszenia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych.
  9. W celu realizacji jednego ze swoich praw prosimy o kontakt z nami korzystając z podanego wyżej adresu mailowego.
  10. Komunikacja elektroniczna między sprzętem Uczestnika, a Administratorem podczas gromadzenia danych osobowych jest zaszyfrowana (SSL). Bazy danych zabezpieczone są przed nieuprawnionym dostępem do nich przez osoby trzecie.
  11. Przekazanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody w zakresie kontaktu przez Formularz Kontaktowy jest dobrowolne.

  X

   Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi warsztatami i wydarzeniami zapisz się do newslettera
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych, w tym przesyłania informacji handlowych (newsletter). Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest...Zobacz całą treść


   1. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych jest Symfonia – Centrum Terapii i Rozwoju Kornelia Jagodzińska z siedzibą ul. Bóżnicza 15/6, 61-751 Poznań NIP 7822861111
   2. Przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych następuje w celach marketingowych Administratora, w tym przesyłania informacji handlowych (newsletter). Dążymy do ciągłego ulepszania naszych usług, dlatego chcemy dostarczać tylko interesujące Panią/Pana i spersonalizowane informacje i aby to osiągnąć będziemy korzystać z profilowania.
   3. Wszelkie pytania odnośnie przetwarzania przez nas danych, czy praw jakie Pani/Panu w związku z tym przysługują, proszę o przesłanie maila na adres biuro@symfoniacentrum.pl
   4. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na podstawie umowy o świadczenia usługi (t.j. art. 6 lit. ust. 1 lit. b) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. dalej: „RODO”).
   5. W przypadku profilowania podstawą przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) – jakim jest najlepsze dopasowanie przesyłanych informacji do Pani/Pana potrzeb i zainteresowań.
   6. Dane będą przekazane wyłącznie do podmiotów świadczących na naszą rzecz usługi wsparcia w tym usługi księgowe, kadrowe oraz IT przy czym takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umów zawartych z nami i wyłącznie zgodnie z poleceniami Administratora. Poza wymienionymi podmiotami Pani/Pana dane mogą zostać udostępnione wyłącznie na żądanie podmiotów upoważnionych do tego na podstawie przepisów prawa.
   7. Pani/Pana dane osobowe będą wykorzystywane przez nas do czasu rozwiązania umowy lub przedawnienia ewentualnych roszczeń.
   8. Ma Pani/Pan prawo żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania.
   9. Ma Pani/Pan prawo do zgłoszenia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych.
   10. W celu realizacji jednego ze swoich praw prosimy o kontakt z nami korzystając z podanego wyżej adresu mailowego.
   11. Komunikacja elektroniczna między sprzętem Uczestnika, a Administratorem podczas gromadzenia danych osobowych jest zaszyfrowana (SSL). Bazy danych zabezpieczone są przed nieuprawnionym dostępem do nich przez osoby trzecie.
   12. Przekazanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody w zakresie udziału w usłudze Newsletter jest dobrowolne.