INSTAGRAM

Blog

❗Czuję się źle. Nie daję rady. Nie wiem czy jestem chora, czy w ogóle moje problemy nadają się do psychologa? Czy to kryzys psychiczny, czy to zaburzenia, załamianie nerwowe, a może chwilowy stres? Nie wiem kogo powinnam wybrać? Psychologa, psychoterapeutę czy psychiatrę? ❓❓❓

⬇️⬇️➡️Żeby odpowiedzieć na te pytania spójrzmy najpierw na różnice między tymi zawodami.

✔Psycholog – specjalista po 5 letnich studiach magisterskich. Przygotowany do diagnozy psychologicznej i podejmowania działań w obszarze wsparcia psychologicznego, niekiedy też częściowych działań terapeutycznych, psychoedukacji, przeprowadzania i interperetowania testów psychologicznych.

✔Psychoterapeuta – specjalista po 4 letnim podyplomowym kursie psychoterapeutycznym/4 letnich studiach podyplomowych z zakresu psychoterapii. Przygotowany do diagnozowania oraz przeprowadzania psychoterapii w zakresie zaburzeń psychicznych, zaburzeń osobowości oraz u osób zdrowych z różnymi trudnościami. Psychoterapeutą w niektórych szkołach terapeutycznych może zostać osoba po kierunku pokrewnym do psychologii, jednak najczęściej psychoterapeuci mają również wykształcenie psychologiczne. Istnieją różne nurty psychoterapeutyczne, różniące się np. nazewnictwem podobnych zjawisk i nieco odmiennymi technikami pracy oraz odmienną skutecznością w przypadku poszczególnych zaburzeń i trudności.

✔Psychiatra – specjalista po kierunku lekarskim ze specjalizacją psychiatria. Jego działania obejmują diagnozę i farmakoterapię. Na wizycie u lekarza psychiatry odbywa się diagnoza oraz odpowiedni dobór leków.

❗Do każdego z tych specjalistów możesz udać się pomimo tego, że nie wiesz czy Twoje problemy nadają się do podjęcia jakiejkolwiek formy leczenia. Na wizycie możesz zadać pytania, opowiedzieć o swojej sytuacji i wątpliwościach, a specjalista zaproponuje odpowiednie dla Ciebie wsparcie. Może być to psychoterapia z farmakoterapią, psychoterapia lub wsparcie psychologiczne, treningi i psychoedukacja. Nawet jeśli nie masz pewności, czy dobrze wybrałeś specjalistę, ten pokieruje Cię na odpowiednie leczenie lub dodatkową diagnostykę. Diagnoza przed rozpoczęciem leczenia jest niezwykle istotna po to, żeby zaproponować jak najlepszą formę leczenia.🙋‍♂️🙋‍♀️Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne!

#psychoterapeuta #psycholog #psychoterapiaonline #leczeniedepresji #lęki #nerwica #stres #zaburzenialękowe #psychoterapia #psychoterapiapoznawczobehawioralna #kryzyspsychiczny

X

  Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi warsztatami i wydarzeniami zapisz się do newslettera
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych, w tym przesyłania informacji handlowych (newsletter). Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest...Zobacz całą treść


  1. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych jest Symfonia – Centrum Terapii i Rozwoju Kornelia Jagodzińska z siedzibą ul. Bóżnicza 15/6, 61-751 Poznań NIP 7822861111
  2. Przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych następuje w celach marketingowych Administratora, w tym przesyłania informacji handlowych (newsletter). Dążymy do ciągłego ulepszania naszych usług, dlatego chcemy dostarczać tylko interesujące Panią/Pana i spersonalizowane informacje i aby to osiągnąć będziemy korzystać z profilowania.
  3. Wszelkie pytania odnośnie przetwarzania przez nas danych, czy praw jakie Pani/Panu w związku z tym przysługują, proszę o przesłanie maila na adres biuro@symfoniacentrum.pl
  4. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na podstawie umowy o świadczenia usługi (t.j. art. 6 lit. ust. 1 lit. b) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. dalej: „RODO”).
  5. W przypadku profilowania podstawą przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) – jakim jest najlepsze dopasowanie przesyłanych informacji do Pani/Pana potrzeb i zainteresowań.
  6. Dane będą przekazane wyłącznie do podmiotów świadczących na naszą rzecz usługi wsparcia w tym usługi księgowe, kadrowe oraz IT przy czym takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umów zawartych z nami i wyłącznie zgodnie z poleceniami Administratora. Poza wymienionymi podmiotami Pani/Pana dane mogą zostać udostępnione wyłącznie na żądanie podmiotów upoważnionych do tego na podstawie przepisów prawa.
  7. Pani/Pana dane osobowe będą wykorzystywane przez nas do czasu rozwiązania umowy lub przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  8. Ma Pani/Pan prawo żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania.
  9. Ma Pani/Pan prawo do zgłoszenia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych.
  10. W celu realizacji jednego ze swoich praw prosimy o kontakt z nami korzystając z podanego wyżej adresu mailowego.
  11. Komunikacja elektroniczna między sprzętem Uczestnika, a Administratorem podczas gromadzenia danych osobowych jest zaszyfrowana (SSL). Bazy danych zabezpieczone są przed nieuprawnionym dostępem do nich przez osoby trzecie.
  12. Przekazanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody w zakresie udziału w usłudze Newsletter jest dobrowolne.