INSTAGRAM

Blog

a

Jak się zmotywować?
▶Jak walczyć ze słomianym zapałem?
▶Jak nie zniechęcać się na drodze co wyznaczonego celu?

?Wraz z nadchodzącym nowym rokiem wielu z nas robi postanowienia noworoczne i wyznacza sobie nowe cele. Czasami bywa, że z nich rezygnujemy ponieważ widzimy, że jak co roku jest to często słomiany zapał… ?

Czy w takim razie jest jakikolwiek sens w tym żeby wyznaczać sobie cele i robić postanowienia??

Dziś o tym, w jaki sposób można podtrzymać swoją motywację na drodze do realizacji celu.
?
Pierwszym krokiem jest odpowiednie wyznaczenie celu.
W jaki sposób zatem, wyznaczać cele, które będą sprzyjać zmotywowaniu się do ich osiągnięcia?

Ustal konkretny cel – Cel powinien być konkretny. Przykładowo, jeśli chcesz zwiększyć swoją aktywność fizyczną, być może Twój cel brzmi: „W nowym roku będę więcej ćwiczyć”. Spróbuj zapisać go bardziej szczegółowo. Określ jakie to będą ćwiczenia i co to znaczy dla Ciebie „więcej ćwiczyć”? Być może jest to pół godziny ćwiczeń więcej w poniedziałki, a może intensywne ćwiczenia 3 razy w tygodniu?

Zwróć uwagę żeby cel był osadzony w czasie – kiedy chcesz go osiągnąć? Kiedy będziesz wykonywał te ćwiczenia?

Wyznacz sobie cel, który jest możliwy do osiągnięcia – Zwróć uwagę na to, jakie masz zasoby czasowe i możliwości żeby osiągnąć ten cel. Czy jest on realny do osiągnięcia? Czy może dobrze byłoby go nieco inaczej sformułować? Zwróć uwagę na co masz wpływ, a na co nie masz wpływu w realizacji tego celu.

Ustal cel, który możesz zmierzyć – Po czym poznasz, że cel jest już osiągnięty?

Dostosuj swój cel – Twój cel powinien być wyzwaniem, ale nie może być też zbyt trudny. Jeśli cel będzie zbyt trudny, łatwo się możesz zniechęcić. Jeśli będzie zbyt łatwy, możesz przestać czerpać satysfakcję z osiągania kolejnych etapów na drodze do tego celu. Zarówno zbyt trudny jak i zbyt łatwy cel nie sprzyjają odpowiedniej motywacji do jego osiągnięcia.

Dlaczego ten cel jest dla mnie ważny? – Zastanów się nad tym dlaczego chcesz osiągnąć ten cel. Co jest dla Ciebie na tyle wartościowe, że zdecydowałeś się postawić sobie akurat taki cel?

Zapisz sobie cel na kartce lub/ i poinformuj o nim innych – Kiedy zapisujemy swój cel na kartce i poinformujemy o tym celu inne osoby, często chcemy dotrzymać danego postanowienia. Poza tym, cel staje się już konkretnym, realnym zadaniem do wykonania.

Podziel cel na małe etapy/ mniejsze cele – Dzieląc cel na mniejsze etapy masz szansę łatwiej zauważyć swoje postępy i rezultaty na drodze do większego celu. Osiągnięcie każdego poszczególnego etapu dodatkowo działa motywująco, ponieważ zaczynamy dostrzegać efekty naszej pracy.

Przygotuj się na przeszkody na drodze do celu – Zastanów się, co może utrudnić Tobie realizację tego celu. Spróbuj znaleźć rozwiązanie na wypadek, gdy pojawi się taka przeszkoda.

X

  Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi warsztatami i wydarzeniami zapisz się do newslettera
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych, w tym przesyłania informacji handlowych (newsletter). Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest...Zobacz całą treść


  1. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych jest Symfonia – Centrum Terapii i Rozwoju Kornelia Jagodzińska z siedzibą ul. Bóżnicza 15/6, 61-751 Poznań NIP 7822861111
  2. Przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych następuje w celach marketingowych Administratora, w tym przesyłania informacji handlowych (newsletter). Dążymy do ciągłego ulepszania naszych usług, dlatego chcemy dostarczać tylko interesujące Panią/Pana i spersonalizowane informacje i aby to osiągnąć będziemy korzystać z profilowania.
  3. Wszelkie pytania odnośnie przetwarzania przez nas danych, czy praw jakie Pani/Panu w związku z tym przysługują, proszę o przesłanie maila na adres biuro@symfoniacentrum.pl
  4. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na podstawie umowy o świadczenia usługi (t.j. art. 6 lit. ust. 1 lit. b) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. dalej: „RODO”).
  5. W przypadku profilowania podstawą przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) – jakim jest najlepsze dopasowanie przesyłanych informacji do Pani/Pana potrzeb i zainteresowań.
  6. Dane będą przekazane wyłącznie do podmiotów świadczących na naszą rzecz usługi wsparcia w tym usługi księgowe, kadrowe oraz IT przy czym takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umów zawartych z nami i wyłącznie zgodnie z poleceniami Administratora. Poza wymienionymi podmiotami Pani/Pana dane mogą zostać udostępnione wyłącznie na żądanie podmiotów upoważnionych do tego na podstawie przepisów prawa.
  7. Pani/Pana dane osobowe będą wykorzystywane przez nas do czasu rozwiązania umowy lub przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  8. Ma Pani/Pan prawo żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania.
  9. Ma Pani/Pan prawo do zgłoszenia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych.
  10. W celu realizacji jednego ze swoich praw prosimy o kontakt z nami korzystając z podanego wyżej adresu mailowego.
  11. Komunikacja elektroniczna między sprzętem Uczestnika, a Administratorem podczas gromadzenia danych osobowych jest zaszyfrowana (SSL). Bazy danych zabezpieczone są przed nieuprawnionym dostępem do nich przez osoby trzecie.
  12. Przekazanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody w zakresie udziału w usłudze Newsletter jest dobrowolne.